e-Devlet Entegrasyonu

e-Devlet Entegrasyonu


e-Devlet Kapısının yoğun olarak kullanılmaya başlandığı bu dönemde, Eşkom Bilgisayar A.Ş. olarak e-Devlet Kapısı ile entegrasyonu tamamlamış bulunmaktayız.

e-Devlet Kapısı Nedir

e-Devlet Kapısı; kamu hizmetlerinin tek kapıdan (portal) sunulmasını ve kullanıcıların Devlet hizmetlerine elektronik ortamdan güvenli ve etkin bir şekilde erişimini sağlayan bir platformdur. www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden hizmet veren e-Devlet Kapısı sayesinde pek çok kamu hizmetine tek bir noktadan ve tek bir kimlik doğrulaması ile ulaşmak mümkündür. Hedef, Avrupa Birliği’nin bilgi toplumu ve e-Devlet standartlarına uygun, hem teknolojik hem de kalite olarak daha gelişmiş bir e-Devlet mimarisinin oluşturulması ve vatandaşlarımıza 7/24 kesintisiz hizmet sunulması için gerekli çalışmaların yapılmasıdır. Tüm kullanıcıların bu teknolojilerden aynı oranda faydalanmasını sağlamak amacıyla, e-Devlet Kapısı teknik, tasarım ve içerik konusunda engelli vatandaşların da erişimini kolaylaştıran ve kullanımı için yardımcı çalışmaları içermektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında sürdürülmekte olan “e-Devlet” kavramı ile birlikte kamu kurumlarının vatandaşa bakan yönündeki “e” yapılanma devletin bir parçası olan yerel yönetimlerde de sürmektedir.


Bizimle irtibata geçin, “belediyenizi e-Devlet Kapısı’na entegre edelim, sizin de vatandaşa e-Devlet kapısı üzerinden açılan bir kapınız olsun”.